Komputery i internet

Jaki Internet wybrać?

Jaki Internet wybrać?
Szukasz dobrego dostawcy Internetu, ale nie masz pojęcia, czym się kierować i jak porównywać oferty poszczególnych z nich? Nie jest to skomplikowane, niemniej jednak powinnaś posiadać na uwadze kilka poważnych elementów.

Przede wszystkim powinieneś zwracać uwagę na oferty dla klientów indywidualnych. Światłowód dla firm to oferta, która nie jest dla Ciebie, prawdopodobnie że szukasz Internetu na potrzeby własnej firmy.

Drugim elementem jest to, czy interesuje Cię Internet limitowany, czy taki bez ograniczeń. To bardzo ważne. W tej kwestii istotne jest to, jak w większości przypadków korzystasz z sieci i do czego ją wykorzystujesz.

Jeśli grasz, oglądasz filmy i pobierasz bardzo duże ilości plików, to Internet limitowany nie będzie dla Ciebie. Powinniśmy też zwrócić uwagę na to, jakie technologie wykorzystuje dostawca, którym się interesujesz. Czy są to łącza symetryczne, czy inne. Ważne jest także to, jaką prędkość ma Internet oferowany przez danego dostawce. Od tego będzie zależał komfort korzystania z siec. Im prędkość jest większa, tym strony wczytują się szybciej. Dzisiaj sytuacja na tym tle jest już bardzo dobra i na pewno o niebo lepsza niż kilkanaście lat temu. Nie bez znaczenia będzie dla ciebie też czas trwania umowy, jaka podpiszesz z dostawcą.

Im będzie on krótsza, tym dużo lepiej dla Ciebie. Na tym polu jest duża rywalizacja i z w pewnych przypadkach atrakcyjność ofert poszczególnych dostawców jest jeszcze większa. Nie decyduj się na współpracę z dostawcą, którego warunki umowy Ci nie odpowiadają. Wybierz tego, który zagwarantuje Ci Internet BGP na warunkach, które wydadzą Ci się najkorzystniejsze.

Sprawdź tutaj: Symetryczne łącze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s